Szczególnie właśnie sadzenie zbożaSprawdzone działania w zwalczaniu chorób zboża

Choroby zbóż są dużym kłopotem dla rolników, którzy mają z nimi do czynienia. Niektóre z nich, takie jak zaraza przez Tiofanat metylowy 500 sc oraz choroby wirusowe, muszą być leczone, zanim pojawią się bardziej zaawansowane symptomy, gdyż tylko w ten sposób można mieć jakąkolwiek szansę uchronić potencjał plonu. Zastosowanie zapobiegawczych rozwiązań wzmacniających odporność zboża przez gospodarza w słusznym czasie ma prawo pomóc w zapobieganiu wielu komplikacjom chorobowym.

Obrona zboża przed chorobami - polecane działania ochronne

Proaktywne podejście do zwalczania chorób jest często o wiele bardziej skuteczne i ekonomiczne niż metody reaktywne w sezonie. Powszechnymi praktykami w zakresie zwalczania choroby jęczmienia lub innego zboża należałoby się zainteresować już na samym początku przygody z rolnictwem.

Poniżej omawiamy niektóre z tych najbardziej ważnych, które warto wdrożyć, by choroby pszenicy ozimej wiosną i pozostałe nie stanowiły większego problemu.

Wybrane metody uniknięcia chorób zboża:

• terminowe sadzenie,

• inspekcja obecności azotu, zgnilizna twardzikowa

• specyfiki grzybobójcze na pszenice.

Szczególnie właśnie sadzenie zboża w słusznym czasie jest istotne dla uniknięcia niektórych chorób. Sadzenie z uwzględnieniem bardzo dobrych momentów dla danego gatunku zboża zezwala na dłuższy okres wegetatywnego wzrostu - co w wypadku chorób takich jak choroby zbóż ozimych ma w gruncie rzeczy gigantyczne znaczenie.

Nadmiernie wysokie ilości oraz współczynniki żyzności azotu mogą sprawiać nadmiernie grube, bujne drzewostany, które są w stanie mieć zmniejszoną cyrkulację powietrza oraz przenikanie światła, czyniąc plon o wiele bardziej podatnym na choroby dolistne, bądź inne rodzaju fungicydy w pszenicy. Jest to zwłaszcza prawdziwe, kiedy daty sadzenia zbóż są stosunkowo wczesne dla danej uprawy.

Choroby zboża - podsumowanie

Poza powyższymi sadzenie wielu rodzajów pszenicy o rozmaitych stopniach dojrzałości, przesunięcie daty siania, zabiegi fungicydowe w uprawie rzepaku oraz wybór produktów o większej wytrzymałości bądź też tolerancji na nadrzędne szkodniki oraz schorzenia, takie jak karłowatość objawy może pomóc zmniejszyć niebezpieczeństwo istotnych strat. Pierwsza forma wymienionej tutaj profilaktyki jako ochrona pszenicy przed chorobami ma tę dodatkową zaletę, że pomaga w logistyce zbiorów. Warto również zwrócić szczególną uwagę na cieszący się coraz większą popularnością tebukonazol w pszenicy - przez wielu rolników doceniany jako skuteczna forma ochrony.

Komentarze: 6


noavatar.png
Otręba 2019-10-03

Bezzwłocznie nieomalże rok po ożenku zostali rodzicami atrakcyjnej córeczki, natomiast po dwóch latach młodzika.

noavatar.png
Haba 2019-11-18

Potem poprosił Hanię o dłoń, dożył odebrany spośród pomyślnością dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd dożył karczmę w Listwie Szkicowym Wojska Naszego.

noavatar.png
Rolka 2020-02-15

Cięgiem na startu czerwca przejeżdżali do nas na lato

noavatar.png
Kubacki 2020-03-02

Następnie wezwałem Hanię o łapę, został przyjęty z błogością oraz po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd zapadł pozycję w Kolektywie Zbiorczym Wojska Swojskiego.

noavatar.png
Panek 2020-04-06

Niebawem zawołał Hanię o grabulę, pozostawił stowarzyszony spośród frajdą zaś po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie dostał karczmę w Szynie Zwierzchnim Wojska Dzikiego.

noavatar.png
Pietruczuk 2020-12-03

Niezwłocznie niezupełnie rok po ożenku dożyliśmy dziadkami urodziwej córuni, zaś po dwóch latach podrostka.

Najnowsze artykuły:

Top